default_mobilelogo

32 (0)475 58 57 07

Cookies

Door onze website te bezoeken, aanvaardt u onze cookies. Learn more

I understand

Utilisations des cookies sur le site web bruxelles-royal-yacht-club.be (BRYC)

We gebruiken cookies om uw bezoek aan onze website nog aangenamer te maken.

Les cookies sont de petits fichiers textes que le serveur d'un site web stocke temporairement sur votre ordinateur ou appareil via votre navigateur. Les cookies remplissent toutes sortes de fonctions : permettre au site web de se souvenir des préférences des visiteurs, collecter des données statistiques, adapter le contenu et/ou le matériel publicitaire à l'utilisateur, etc.

Différents types de cookies sont utilisés sur les sites web du BRYC.

Cookies obligatoires et techniques :

Ces cookies sont requis pour l'utilisation de certaines parties de nos sites web. Par exemple, ils vous permettent de naviguer entre les différentes parties du site et de remplir des formulaires. Si vous refusez ces cookies, certaines parties du site ne fonctionneront pas ou ne fonctionneront pas de manière optimale. Ces cookies nous permettent de collecter des informations sur l'utilisation de notre site web afin d'améliorer le contenu et les performances de nos sites web.

Cookies fonctionnels :

Les cookies fonctionnels facilitent le fonctionnement de nos sites web, favorisent une meilleure navigation de nos visiteurs et les rendent plus conviviaux. Par exemple, ces cookies peuvent se souvenir de votre choix de langue, ou si vous remplissez un formulaire, la prochaine fois que vous l'accédez, certains champs seront automatiquement complétés.

Cookies publicitaires :

Cookies Google Analytics : BRYC utilise des cookies Google Analytics pour analyser l'usage du site web. Les informations générées par le cookie concernant votre utilisation du site web (en ce compris votre adresse IP) seront transmises à Google. Google utilisera ces informations afin d'évaluer votre utilisation du site web, d'établir des rapports sur l'activité du site web à destination des opérateurs du site web. Google peut également transmettre ces informations à des parties tierces si la loi l'y contraint, ou si lesdites tierces parties traitent l'information pour le compte de Google.

Autoriser ou bloquer les cookies ?

La plupart des navigateurs internet sont automatiquement configurés pour accepter les cookies. Cependant, vous pouvez configurer votre navigateur afin d’accepter ou de bloquer les cookies. Le BRYC ne peut cependant vous garantir l’accès à tous les services de son site internet en cas de refus d’enregistrement de cookies.Pour plus d’informations sur le traitement de vos données à caractère personnel sur notre site  consultez notre politique de confidentialité.

À tout moment, vous pouvez bloquer l’utilisation des cookies avec votre navigateur. Tous les navigateurs vous permettent d'administrer les cookies qui sont installés sur votre ordinateur ou votre appareil. Veuillez noter que faire bloquer des cookies par le navigateur n'aura aucun effet sur les cookies qui auraient été installés précédemment sur votre ordinateur. Si vous souhaitez désactiver ces derniers, vous devrez les supprimer.

Pour plus d'informations, consultez les paramètres de configuration de votre navigateur internet. Pour en savoir plus sur les cookies et savoir notamment quels cookies ont été déposés et comment les administrer et les supprimer, rendez-vous sur : http://www.allaboutcookies.org/.

Vous pouvez aussi choisir de désactiver tout ou partie des cookies publicitaires déposés sur votre ordinateur :http://www.networkadvertising.org/ ou  http://www.youronlinechoices.com/.

Enfin, si vous ne souhaitez pas recevoir d'annonces en fonction de votre comportement de navigation, vous pouvez modifier les paramètres de Google Ads Preference Manager. Google vous recommande également d'installer le module complémentaire de navigateur Google Analytics Opt-out Browser Add-on.

Plus d’info

Plus d’info sur le blocage des cookies en fonction des navigateurs :

  •  Internet Explorer
  •  Google Chrome
  •  Mozilla Firefox
  •  Safari
  •  Adobe Flash Player

 

Lid

Lid worden van de Club

Geschiedenis

Van 1906 tot heden

Clubhouse

Trefpunt voor zeilers

U hoeft niet noodzakelijk een boot te bezitten om lid te worden van de BRYC. Sommige leden zijn inderdaad eigenaar van een boot, maar andere zijn bemanningsleden of gewoon liefhebbers van mooie vaartuigen, tochten langs het water, of de zee. Ze hebben echter allemaal iets gemeenschappelijks: bij de BRYC vinden ze rust en sereniteit in een groen kader aan de rand van het koninklijk domein, aan de poorten van Brussel ... een zeehaven. De houten panelen van het Club House en het terras wekken dromen van reizen op, maar staan ook in het teken van ware vriendschap, een traditie van etiquette en gezelligheid onder zeevaarders. Elk lid (zie beschrijving van de verschillende categorieën hieronder) geniet bevoorrechte toegang tot de site van de BRYC in Brussel en kan deelnemen aan alle sportieve of culturele evenementen die worden georganiseerd bij de BRYC. Daarnaast genieten leden ook een mooie korting (-20%) in het restaurant van het Club House, korting op de zeilopleidingen die in onze school worden georganiseerd en gratis toegang tot onze vaarschool. Lid worden van de BRYC is zeer eenvoudig: vul het Presentatieformulier in door te klikken op onderstaande link en stuur het ondertekend terug naar het secretariaat van de club.
De vereniging telt verschillende ledencategorieën waarvan de respectieve rechten en plichten worden geregeld door de statuten en het bestuursreglement:  Ledencategorieën : 

Meer Info

Toetredend lid:

Lid dat een aanvraag doet voor een definitieve erkenning als effectief lid, gedurende de wachttijd voorzien door deze statuten. Heeft toegang tot alle diensten en activiteiten.
Om te worden toegelaten als toetredend lid, moet men:
- indien van toepassing, de toetredingsbijdrage betalen die is vastgelegd door de algemene vergadering.
- worden voorgedragen door een effectief lid. De voordracht gebeurt schriftelijk met vermelding van naam, voornamen, geboortedatum, beroep, woonplaats en nationaliteit van de kandidaat, en wordt gericht aan de raad van bestuur, die na zijn onderzoek de kandidatuur gedurende een maand aan de valven van de maatschappelijke zetel zal hangen.
- worden toegelaten door de raad van bestuur, die een geheime stemming zal houden met meerderheid van twee derden van de aanwezige bestuursleden.

Effectief lid:

Heeft toegang tot alle diensten en activiteiten. Enkel effectieve leden ouder dan 18 jaar hebben stemrecht en kunnen zich kandidaat stellen bij de verkiezingen voor de algemene vergadering om een van de statutaire mandaten uit te oefenen.
Om te worden toegelaten als effectief lid, moet men:
- toetredend lid of juniorlid zijn.
- worden toegelaten door de raad van bestuur, die een geheime stemming zal houden met meerderheid van twee derden van de aanwezige bestuursleden.

Sympathiserend lid:

Heeft enkel het recht om de vaarscholen en het Club House te betreden.
Om te worden toegelaten als sympathiserend lid, moet men:
- de voorbije vijf jaar geen effectief, toetredend of juniorlid geweest zijn.
- indien van toepassing, de toetredingsbijdrage betalen die is vastgelegd door de algemene vergadering.
- geen eigenaar of mede-eigenaar zijn van een boot.
- worden toegelaten door de raad van bestuur, die een geheime stemming zal houden met meerderheid van twee derden van de aanwezige bestuursleden.
 
Elk sympathiserend lid dat toetredend en vervolgens effectief lid wil worden, zal de voorschriften voor deze categorieën moeten naleven.

Juniorlid:

Lid dat nog geen 25 jaar oud is op het moment van de gewone algemene vergadering voorzien door artikel 11 van de statuten. Heeft toegang tot alle diensten en activiteiten.
Om te worden toegelaten als juniorlid, moet men:
- worden voorgedragen door een effectief lid. De voordracht gebeurt schriftelijk met vermelding van naam, voornamen, geboortedatum, beroep, woonplaats en nationaliteit van de kandidaat, en wordt gericht aan de raad van bestuur, die na zijn onderzoek de kandidatuur gedurende een maand aan de valven van de maatschappelijke zetel zal hangen.
- worden toegelaten door de raad van bestuur, die een geheime stemming zal houden met meerderheid van twee derden van de aanwezige bestuursleden.
Elk juniorlid dat effectief lid wenst te worden voor de datum van zijn 25ste verjaardag moet een schriftelijke aanvraag indienen en indien van toepassing de toetredingsbijdrage voor toetredende leden, vastgelegd door de algemene vergadering, betalen.

Bemanningslid:

Lid dat regelmatig meevaart als bemanningslid op de boot van een effectief of toetredend lid. Heeft enkel het recht om het Club House te betreden.
Om te worden toegelaten als bemanningslid, moet men:
- geen eigenaar of mede-eigenaar zijn van een boot.
- worden voorgedragen door een effectief lid. De voordracht gebeurt schriftelijk met vermelding van naam, voornamen, geboortedatum, beroep, woonplaats en nationaliteit van de kandidaat.
- worden toegelaten door de raad van bestuur, die een geheime stemming zal houden met meerderheid van twee derden van de aanwezige bestuursleden.
De hoedanigheid van bemanningslid wordt verworven voor de rest van het lopende kalenderjaar en loopt automatisch af op 31 december.

Opleidingslid:

Lid dat deelneemt aan een opleiding of activiteit georganiseerd door de vereniging.
Heeft enkel het recht tot deelname aan de opleiding of de activiteit waarvoor hij ingeschreven is.
Om te worden toegelaten als opleidingslid, moet men:
- ingeschreven zijn voor een opleiding of activiteit georganiseerd door de vereniging.
De hoedanigheid van opleidingslid wordt verworven voor de rest van het lopende kalenderjaar en loopt automatisch af op 31 december.

Speciaal statuut:

De zeescouts en kadetten van de marine worden automatisch als leden beschouwd, maar zonder stemrecht. Leden van de nationale marine, kadetten en zeescouts hebben onbeperkte toegang tot de club. (Alle details zijn terug te vinden in onze statuten.)

Lidgeld:

toetredend/effectief lid: € 270/jaar (geen toetredingsbijdrage)
sympathiserend lid: € 200/jaar
juniorlid: Studerende jongeren met een geldige studentenkaart betalen het lidgeld voor “jongeren” dat werd vastgelegd op € 90. Ze hebben vrije toegang tot de club, net als leden van zeevaartverenigingen, bevriende of buitenlandse clubs.
bemanningslid: € 50
opleidingslid: € 10

Peterschap:

Elk lid dat in orde is met zijn bijdrage, mag een nieuw lid voorstellen aan het stemcomité.
Ledenvoordelen: Beveiligde toegang op elk moment tot het Club House, de steigers en de installaties. Een privéparking voor auto’s, waar men een “massa” vrienden kan ontvangen. Een unieke plek, aan de poorten van Brussel, maar in volle natuur, langs het water. Een “magische” plek met een rijke geschiedenis. Uitrustingsgarages voor uw koffers en zeilen. Assistentie van het secretariaat in geval van administratieve problemen met de autoriteiten belast met pleziervaart of navigatie. Gratis inschrijvingsgeld voor de vaarschool voor volwassenen. Een winkel met een mooi assortiment vlaggen, kleding en geschenkartikelen. Permanent toezicht op de site en gratis hulp van de havenkapitein in geval van technische problemen of voor bijstand. Overwintering op de kade (15.000 m²) of in een hangar (200 m²), kraan van 25 T, hogedrukreiniger, laspost, takel. Hulp en bijstand aan elk lid dat aan een tocht bezig is, zelfs veraf, via het secretariaat (oplossingen in geval van pech, verzending van materiaal, sturen van skippers of bemanningsleden in geval van nood ...). De BRYC maakt er punt van steeds in contact te staan met zijn leden die verre reizen maken en onderhoudt met hen een relatie van “permanente thuisbasis”.

De statuten:

De statuten zijn op eenvoudig verzoek verkrijgbaar bij het secretariaat: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of kunnen rechtstreeks worden gedownload (fr)

 

facebook Brussel Royal Yacht Club - Lidtwitter Brussel Royal Yacht Club - Lidlinkedin Brussel Royal Yacht Club - Lid

BRUXELLES ROYAL YACHT CLUB 

Chaussée de Vilvorde, 1 1020 Bruxelles - Belgique - Email: info@bruxelles-royal-yacht-club.be Secrétariat: +32(0)2 2164828 - GSM: +32 (0)475 58 57 07

Banque: BE49 210-0173261-71 – BIC: GEBABEBB  - TVA BE 0409.279.523 RPM Bruxelles 

 

Club House Bar Restaurant 

https://www.restaurantbryc.com/

 

Des sponsors dont nous sommes fiers - Sponsors waar we trots op zijn

 

FB Brussel Royal Yacht Club - Lid BRYC-LinkedIn Brussel Royal Yacht Club - Lid Logo-BXL-115 Brussel Royal Yacht Club - Lid bryc-PortDeBruxelles Brussel Royal Yacht Club - Lid bryc-RegionBruxellesCapitale Brussel Royal Yacht Club - Lid BRYC-FFYB Brussel Royal Yacht Club - Lid Bryc-YACHTIRIS-136 Brussel Royal Yacht Club - Lid Bryc-USHIP Brussel Royal Yacht Club - Lid

Bryc-PLAISANCE-240 Brussel Royal Yacht Club - Lid BRYC-YachtingSud Brussel Royal Yacht Club - Lid 

BRYC-HOTEL-NIVELLES-SUD-260 Brussel Royal Yacht Club - LidBRYC-Huysman-M Brussel Royal Yacht Club - Lid

 BRYC-BBS-3-260 Brussel Royal Yacht Club - Lid  logoCopyBuro-65 Brussel Royal Yacht Club - Lid

 BRYC-Logo-Assurance-Alain-Taminiau-65 Brussel Royal Yacht Club - Lid BRYC-Logo-NTSA Brussel Royal Yacht Club - Lid 

Mauroit-Mini2 Brussel Royal Yacht Club - Lid BRYC-Logo-Prodetec-260-65 Brussel Royal Yacht Club - Lid

 optic-mini-2 Brussel Royal Yacht Club - Lid SIS-BRYC Brussel Royal Yacht Club - Lid